Інформація про заходи

100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БОРИСА МИКОЛАЙОВИЧА МАЛИНОВСЬКОГО
Від П’ятниця, 20 Серпень 2021
До Вівторок, 31 Серпень 2021
Hits : 48

100 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БОРИСА МИКОЛАЙОВИЧА МАЛИНОВСЬКОГО

24 серпня 2021 року у День 30-річчя Незалежності України відзначаємо 100 років від дня народження Бориса Миколайовича Малиновського - чудової людини, видатного ученого, член-кореспондента Національної Академії Наук України, який на початку шістдесятих років звеличив українську науку піонерською розробкою напівпровідникової електронної обчислювальної машини - комп’ютера "Дніпро", яка стала того часу найкращою розробкою подібного роду. Борис Миколайович - людина цікавої долі. Він пройшов війну, отримав два поранення, стояв біля витоків комп'ютерної науки та техніки в Україні. Борис Миколайович пропрацював в Інституті кібернетики понад півстоліття, особисто знайомий з легендарними особистостями тієї епохи і, крім того, письменник і приголомшливий оповідач, який зробив дуже багато для збереження пам'яті про історію обчислювальної техніки в Україні, про наші досягнення та людей, що стояли за ними.

Про наповнене напруженою захоплюючої роботою і небувалими досягненнями тридцятиліття розвитку обчислювальної техніки (40-і – 70-і рр. ХХ-го ст.) розповідається в чисельних книгах Бориса Малиновського. Протягом багатьох років він керував академічним круглим столом при Київському будинку вчених НАН України. З 1998 р. за його ініціативою на теренах Інтернету було створено сайт, а при Київському будинку вчених – музей, які інформують про різні аспекти історії та розвитку обчислювальної техніки в Україні.

Запрошуємо ознайомитись з відкритим до 100-річчя від дня народження розділом "Борис Малиновський - піонер комп'ютерної науки і техніки"

 

http://www.icfcst.kiev.ua/MUSEUM/MALINOVSKY/Malinovsky_u.html