golden gate
Народна хорова капела України «Золоті ворота» Київського будинку вчених НАН України

Історія Народної хорової капели НАН України почалася з 1962 року, і мала славну історію під керуванням його творця і не змінного керівника — професора Валентина Мальцева.

У 2005 році капелу очолив Заслужений артист Україна — Павло Струць. З цього моменту почалася нова сторінка в історії славетного колективу.

З 2007 року, рішенням колективу капели та за погодженням з дирекцією Київського будинку вчених, капела носить назву — Народна хорова капела «Золоті Ворота» Київського будинку вчених НАН України .

За останні сім років капела під управлінням Павла Струця, стала провідним аматорським хором в Україні. Зараз хор налічує 45 співаків. Традиції підтримуються в колективі, в той же час, розширюються творчі горизонти.

Капела експериментує та реалізовує себе в нових для себе жанрах хорової музики. Репертуар дуже різноманітний і включає в собі всі напрямки хорової музики. Хор здійснює масштабні хорові проекти, виконує багато духовної музики, як сучасної так і класичної. В репертуарі хору колосальний пласт фольклорної музики, до якого входять не лише визнані класичні обробки,а й аранжування народної пісні сучасними композиторами.

За останні три роки були виконані твори з скарбниці світового надбання, такі як: «Requiem» — Габріеля Форе, «Magnificat» — Антоніо Вівальді, «Carmina Burana» — Карла Орфа.

Народна хорова капела «Золоті Ворота» — постійно репрезентує Україну на міжнародних та всеукраїнських хорових форумах, та несе славне ім’я Національної Академії Наук України та Київського будинку вчених на світовій та внутрішній арені.

У травні 2006 року — хор брав участь у третьому фестивалі духовної музики «Пасхальні піснеспіви» в місті Дніпропетровськ, де отримав перший приз. Павло Струць отримав диплом «Кращий диригент фестивалю».

Хор став лауреатом престижних міжнародних конкурсів. Великим досягненням капели є перемога в конкурсі духовної музики в «Hajnowskie Dni Muziki Cerkiewney» в м. Хайнувка, Польща. Також в жовтні 2007 року хор став лауреатом третьої премії Національної хорового конкурсу ім. Дениса Січинського в місті Івано-Франківськ.

У 2008 та 2012 роках капела «Золоті ворота» була визнана кращим аматорським хором в категорії «Академічні хори» і здобула перші місця на міському конкурсі в Києві.
Навесні 2009 хор представляв Україна і мав грандіозний успіх на фестивалі «Vox du Monde» в місті Нансі, Франція.

У квітні 2010 року-капела стала лауреатом престижного Національного хорового конкурсу імені М. Леонтовича.

У липні 2010 року завоювали перемогу на престижному хоровому форумі «ХХІІІ Інтернаціональне Хорски свечаності» в місті Ніш, Сербія.

У серпні 2011 року капела «Золоті ворота» здійснила тріумфальне турне по Скандинавії. У найвідоміших концертних залах Стокгольма, Копенгагена, Фредерісії, Таулова, Оденсе — капела з успіхом представила нашу країну та свою творчість.

У 2012 році — здобула ІІ премію,та отримала спеціальний приз «За краще виконання духовного твору» на «18th International Choral Competition of Sacred Music» в м. Превеза, Греція.

2016 року — здійснили великий концертний тур країнами Балтії. Міста Тарту, Таллін, Вільянді (Естонія ) та Вільнюс та Каунас (Литва), стоячи аплодували нашим співакам!
Хор записав і випустив компакт диски Духовної православної музики (2007) та обробки українських народних пісень(2012). Колектив постійно бере участь у всіх провідних фестивалях і культурних заходах міста.


Струць Павло Петрович — народився 02 листопада 1976 року, в місті Києві.

  • У 1995 році закінчив Київську середню спеціальну музичну школу ім. М.В. Лесенка
  • 2000 році — закінчив Національную Музичну Академію України ім. П.І. Чайковського
  • 2003 — зак. аспірантуру кафедри хорового диригування НМАУ ім. П. Чайковського

Заслужений артист України (2009 р.), художній керівник та головний диригент Київського Академічного камерного хору «Хрещатикі», художній керівник Народної хорової капели «Золоті воротаі» НАН України, викладач кафедри хорового диригування Національної Музичної Академії ім. П. І. Чайковського.